3D průchod či prohlídka je oblíbenou formou doplňkové služby často poptávané spolu s 3D vizualizacemi. Jedná se o animaci průchodu virtuálním prostředím, která podává ucelený a srozumitelný náhled na vizualizovanou oblast.

Technicky se jedná pouze o přidání animované kamery do již vytvořené scény a následné vyrenderování jednotlivých snímků jejího pohybu v daném prostoru.
Oproti statickému obrázku má 3D průchod obrovskou výhodu v názornosti. Animace také člověka více vtáhne a upoutá jeho pozornost, což ji přímo předurčuje pro marketingové využití. Zákazníci tak mají možnost procházet se v budoucích interiérech, které se teprve plánují stavět.

Nejčastější využití animovaných průchodů je ve stavitelství a architektuře. Je to výborná věc pro zkvalitnění prezentace. V současné době lze provádět i zapracování speciálních přání, jako je například průchod animovaným prostředím interiéru, kde se právě stahují žaluzie, mění světelné podmínky, či úplně mění barevné a materiálové ladění místnosti ukazující jak může interiér působit v různých variantách.

Existuje také speciální případ 3D prohlídky, kdy se kamera nepohybuje po zemi tak jako by byla spojena s člověkem, ale přelétá vizualizovanou oblast z větších výšek (fly over). Tato se používá hlavně u exteriérových vizualizací.